داروی گیاهی برای آبله مرغان

آبله مرغان یک بیماری ویروسی است که باعث ایجاد بثورات پوستی خارش دار می شود. این بیماری در کودکان شایع تر است، اما می تواند در بزرگسالان نیز رخ دهد.

داروهای گیاهی زیادی وجود دارند که می توانند به تسکین علائم آبله مرغان کمک کنند. برخی از این داروها عبارتند از:

آلوئه ورا یک گیاه دارویی است که دارای خواص ضدالتهابی و ضدعفونی کننده است. ژل آلوئه ورا می تواند به تسکین خارش و التهاب ناشی از آبله مرغان کمک کند.

برای استفاده از آلوئه ورا، ژل تازه را از برگ گیاه خارج کرده و آن را روی بثورات پوستی بمالید. می توانید این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

بابونه یک گیاه دارویی است که دارای خواص ضدالتهابی و ضدمیکروبی است. چای بابونه می تواند به تسکین خارش و التهاب ناشی از آبله مرغان کمک کند.

برای تهیه چای بابونه، یک قاشق چایخوری گل بابونه را در یک فنجان آب جوش دم کنید. بگذارید چای به مدت 10 دقیقه دم بکشد، سپس آن را صاف کرده و بنوشید. می توانید این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

زردچوبه یک ادویه است که دارای خواص ضدالتهابی و ضدمیکروبی است. پودر زردچوبه می تواند به تسکین خارش و التهاب ناشی از آبله مرغان کمک کند.

برای استفاده از زردچوبه، یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه را با مقداری آب مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ به دست آید. خمیر را روی بثورات پوستی بمالید و بگذارید به مدت 30 دقیقه بماند. سپس آن را با آب بشویید. می توانید این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

گل همیشه بهار یک گیاه دارویی است که دارای خواص ضدالتهابی و ضدمیکروبی است. کرم گل همیشه بهار می تواند به تسکین خارش و التهاب ناشی از آبله مرغان کمک کند.

برای استفاده از گل همیشه بهار، کرم گل همیشه بهار را روی بثورات پوستی بمالید. می توانید این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

شاه تره یک گیاه دارویی است که دارای خواص ضدالتهابی و ضدمیکروبی است. دمنوش شاه تره می تواند به تسکین خارش و التهاب ناشی از آبله مرغان کمک کند.

برای تهیه دمنوش شاه تره، یک قاشق چایخوری برگ شاه تره را در یک فنجان آب جوش دم کنید. بگذارید دمنوش به مدت 10 دقیقه دم بکشد، سپس آن را صاف کرده و بنوشید. می توانید این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

ختمی یک گیاه دارویی است که دارای خواص ضدالتهابی و ضدمیکروبی است. دمنوش ختمی می تواند به تسکین خارش و التهاب ناشی از آبله مرغان کمک کند.

برای تهیه دمنوش ختمی، یک قاشق چایخوری ریشه ختمی را در یک فنجان آب جوش دم کنید. بگذارید دمنوش به مدت 10 دقیقه دم بکشد، سپس آن را صاف کرده و بنوشید. می توانید این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

گشنیز یک گیاه دارویی است که دارای خواص ضدالتهابی و ضدمیکروبی است. دمنوش گشنیز می تواند به تسکین خارش و التهاب ناشی از آبله مرغان کمک کند.

برای تهیه دمنوش گشنیز، یک قاشق چایخوری برگ گشنیز را در یک فنجان آب جوش دم کنید. بگذارید دمنوش به مدت 10 دقیقه دم بکشد، سپس آن را صاف کرده و بنوشید. می توانید این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

توجه: قبل از استفاده از هر گونه داروی گیاهی برای آبله مرغان، با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

در اینجا چند نکته برای کمک به تسکین علائم آبله مرغان آورده شده است:

  • از خارش بثورات خودداری کنید. خارش می تواند باعث ایجاد زخم و عفونت شود.
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید